Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna Pannonia - motocykle zabytkowe
.::forum poświęcone motocyklowi Pannonia i innym motocyklom zabytkowym::.

PannoniaPannonia   Mapa PannoniMapa   AlbumAlbum   DownloadsDownloads  UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   FAQFAQ   SzukajSzukaj  
AukcjeAukcje   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Początkujący kolekcjoner » Pannonia TLF
Cześci do zabytków
  Obecny czas to Sro Lis 26, 2014 09:34 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Gru 17, 2006 01:49    Temat postu: Pannonia TLF

harley-davidson
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

Witam dostałem jakis czas temu od dziadka Pannonie Tlf-ke. Motor był i tak w bdb stanie jak na swoje traumatyczne przerzycia- stał kilka lat pod golym niebem bez przykrycia. Po wyczyszczeniu gaźnika wymianie świecy i przewodu wysokiego napięcia wraz z fajką, motocykl odpalił. Nie ma jednak siły. Okazuje się że tarcze sprzęgłowe są spalone i nie ma połączenia między przekładnia a wałem. Mam odnosnie mojej Pannoni kilka pytań. Czy ktoś ma może następujące częsci lub namiary na nie: oszczędzacz(ssanie)-dźwignia na kierownicy + linka tarcze sprzęgła, siedzenie bez dziur,i niepowgnaitane tłumiki. mam zamiar najpierw doprowadzić motocykl do 100% sprawności technicznej a puźniej wizualnej, no i tu mam kilka pytań. CO NAJPIERW ZROBIĆ I JAK, GDZIE, CZYM. Dodam, że w motocyklu chrom był 25 lat temu:(. Z góry dziękuje wszystkim za pomoc.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Gru 17, 2006 10:54    Temat postu: szukasz częśći ?

jakowiec
Krążownik szosy
Krążownik szosy

Zobacz sobie na ten linl http://www.russian-boxers.pl/tlum1.php i zobacz jeszcze na ten http://www.agmot.pl/sklep.php?k=96&cz=3, jakieś częśći znajdziesz Very Happy

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Gru 17, 2006 11:22    Temat postu: Re: Pannonia TLF

Motor_Fanatic
Moderator
Moderator

Ja proponuje byś zrobił tak:
Przez zime wyremontować silnik przygotować te rzeczy które chcesz wychromować i uwierz mi że nim sie obejrzysz będzie już wiosna bo jeśli chcesz zrobić to na cacy to naprawde trzeba poświęcic sporo czasu.
Co do ramy to proponuje byś dał wszystko do piaskowania koszt to około 130zł.
Jak sie wyrobisz z remontem na wiosne to bede pełen podziwu bo mnie zajął 14miesiecy i jeszcze musze pare rzeczy poprawic.
Jeśli masz jakieś pytania to chętnie Ci pomoge:) Młego remontu Smile

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Gru 17, 2006 14:21    Temat postu: Re: Pannonia TLF

Gość

W silniku nie ma dużo do robienia bo jest 5 tys. po szlifie. Do wymiany sa tylko te tarcze sprzęgła. Odnośnie malowania i chromowania. Czy ktoś z was wie gdzie na śląsku moża chromować?? I czym malowaliscie swoje maszyny proszkiem?? Każda pomoc jest dla mnie jak złoto bo to moj pierwszy motocykl zabytkowy ktury robie na orginał.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Gru 17, 2006 16:56    Temat postu: Re: Pannonia TLF

Motor_Fanatic
Moderator
Moderator

Ja części do chromowania zawoziłem do Częstochowy http://www.bed-gal.bigduo.pl/ofirmie.htm musisz je przygotować wczesniej idealnie tzn nie mogą mieć wrzerów i rys jest to czasochłonne ale efekt motocykla wynagradza czas spedzony przy jego pracy.

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Gru 17, 2006 19:36    Temat postu: Re: Pannonia TLF

Gość

a co z malowanie? Sam go malowakl nie będe napewno. Zastanawiam sie tylko czym go malowac??

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Nie Gru 17, 2006 20:59    Temat postu: Re: Pannonia TLF

Motor_Fanatic
Moderator
Moderator

Jeśli masz mozliwosc tanio pomalowac proszkowo to polecam proszkowo

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Gru 19, 2006 19:46    Temat postu: Re: Pannonia TLF

tomek
Moderator
Moderator

kolego w tarnowskich górach zakład "faser" bardzo ładnie robi chromy z rybnika masz blisko(chromo nikiel) odebrałem części trzy dni temu jak chcesz to wyśle ci foto jak to wygląda pozdr

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pią Gru 22, 2006 16:33    Temat postu: Re: Pannonia TLF

Gość

no z checiom zobacze jak wyszedł ten chrom jeśli możesz daj fotki

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Pon Gru 25, 2006 23:03    Temat postu: Re: Pannonia TLF

misiomz
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

jeżeli chodzi o tarcze- powiem wprost mój tato ma warsztat i jak prześlesz mi stare tarcze to za 30zł ci zrobie je jak nówki, czyli wytne korki i stocze żeby były równiutkie. mój tato robił tak w swojej shl-ce pozdraiwam

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 20:50    Temat postu: Re: Pannonia TLF

tomek
Moderator
Moderator

a dorobi szczeki chamulcowe czy nie

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Czw Lut 22, 2007 12:07    Temat postu: Re: Pannonia TLF

misiomz
Osiedlowy kamikadze
Osiedlowy kamikadze

nie, szczęk nie dorobi, korków też bo nie możemy dostać dobrej jakości korków, te co kupiłem to total szajs jest, także sory, ale sie nie da

TOP   BOTTOM
PostWysłany: Sro Gru 19, 2007 16:22    Temat postu: Re: Pannonia TLF

Stirlitz
Polny popierdalacz
Polny popierdalacz

witam oglądałem Wasze fotki w galeri i muszę przyznać, że niektóre motorki są naprawdę doprowadzone do idealnego stanu...jestem pełen podziwu. Shocked

szczególnie te chromowania...napiszcie ile trzeba na to przeznaczyć pieniędzy, bo zupełnie się nie orientuję w temacie powłok galwanicznych.

TOP   BOTTOM
 Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 Forum Pannonia - motocykle zabytkowe Strona Główna » Początkujący kolekcjoner » Pannonia TLF
 Strona 1 z 1